Druhý rok intenzívneho rastu

(Bratislava, 19. januára 2012) Významný poskytovateľ expresných polygrafických služieb ULTRA PRINT s.r.o. dosiahol už druhý rok po sebe dvojciferný rast. Za rok 2011 počet prijatých objednávok narástol o 25,5%.

Darilo sa vo všetkých segmentoch tlače. Tlačiareň získala desiatku nových periodických titulov a posilnila výrobu pre zákazníkov v oblasti reklamy. Reklamné tlačoviny sú tradične ťažiskom výroby Ultra Printu. V roku 2011 v tomto segmente zaznamenali opätovný rast záujmu o výpravné a teda náročnejšie zákazky. Tlačiareň na to reagovala zakúpením technológie pre výsek a personalizáciu. Po celý rok 2011 Ultra Print udržal trojzmennú výrobu, čo klientom prinieslo väčšiu flexibilitu. Rozšírenie zaznamenalo aj oddelenie služieb klientom. Pre rok 2012 Ultra Print plánuje ešte lepšie využitie vlastného know-how v oblasti riadenia obchodu a výroby a predpokladá rast prevyšujúci 20%.

Výsek máme doma

Po 5 ročnej intenzívnej kooperácii vo výseku sme sa rozhodli kooperáciu ukončiť. Dôvodom bola potreba lepšej kontroly nad týmto procesom a zvýšenie operatívnosti. Výsekový stroj Heidelberg patrí k stáliciam tohto biznisu. Vďaka liatinovej mechanickej konštrukcii a nulovej elektronike je takmer nezničiteľný a veľmi spoľahlivý.
Vysekávame z papiera a lepenky do formátu B2. Väčšinu často používaných foriem máme na sklade.

     

Napísali o nás: Stratégie - február 2011

Na otázky týkajúce sa vývoja v polygrafickom priemysle odpovedal konateľ spoločnosti Ultra Print Mgr. Ján Holčík.Sťahovanie do väčšieho

Po deviatich rokoch na Trnávke sme sa presťahovali bližšie do centra. Od jesene 2009 nás nájdete blízko Polusu na Pluhovej ulici 49.
Dôvodom nebola ani tak potreba mať jazero Kuchajda „na dostrel“ ako hľadanie väčších a technicky vyhovujúcejších priestorov.
Naša výroba sa za posledné roky významne rozrástla a potrebovali sme areál s lepším zázemím pre výrobné činnosti.
Nové priestory sú väčšie, vyššie (lepšia cirkulácia vzduchu) a hlavne variabilnejšie. Na foto je záber zo sťahovania 4 farebného tlačového stroja.

  

Tlačili sme Duana Michalsa

Americký fotograf so slovenskými koreňmi Duan Michals má novú knihu. Napísal ju o ňom a zostavil z jeho prác Viktor Vojtek.
Špeciálny papier, zvláštne duplexné farby a precízna tlač umocňujú dojem exkluzivity. Ručná väzba V8 a malý náklad sú pre bibliofilské publikácie tiež typickým javom.
Fotky z predstavenia publikácie verejnosti v Bratislave, 30. januára 2009

     

Odovzdávanie ocenení Most v Divadle West

15. november 2007. Cena Rady mládeže Slovenska za podporu práce s deťmi a mládežou bola v rámci 3. ročníka odovzdaná v troch kategóriách spolu šesťkrát. Jej cieľom je zviditeľniť spoluprácu samosprávy a súkromnej sféry s mládežníckym sektorom. Podujatie sme podporili.

  

Napísali o nás: Baví nás byť prví

Článok o Ultra Printe v Novinách pre grafický priemysel - 25. októbra 2007.Bratislavský automobilový slalom

5. október 2007. Skupina našich klientov si vyskúšala adrenalínovú jazdu a zabojovala o vítazstvo Ultra Print tímu na Bratislavskom automobilovom slalome na bratislavskom letisku. Najlepší cas a prvé miesto v našom tíme získal pán Christian Vozár z agentúry andrew l eBMA, ktorému bola odovzdaná putovná cena vítazov. Gratulujeme!

     

Nové technológie v ULTRA PRINTE

4. október 2007. V našej prevádzke sme privítali produkčných a grafikov na predvádzaní jesenných noviniek. Pani Eva Čapkovičová zo spoločnosti Océ Slovensko predstavila digitálny tlačový stroj Océ CPS900 Digital Colour Press. Technologickú posilu predstavuje aj vlastný osvit CTP platní technológiou Agfa Accento.

  

ULTRA PRINT na veľtrhu Svet reklamy

25. septembra 2007 ste nás mohli stretnúť na veľtrhu Svet reklamy, ktorý sa konal v kongresovej hale Interhotela Voroněž v Brne.
Početná účasť nám umožnila úspešne pripomenúť Ultra Print českej marketingovej verejnosti.

     

5. ročník medzinárodnej konferencie RETAIL MARKETING FORUM

14. mája 2007 sa v Bratislave uskutočnil už 5. ročník úspešnej medzinárodnej konferencie Retail Marketing Forum, ktorú organizuje spoločnosť In Store Slovakia.
Medzi partnermi, ktorí túto konferenciu podporili, bola aj naša spoločnosť.

     

20. novembra v Primaciálnom paláci v Bratislave

Organizácia slovenských mládežníckych organizácií - Rada mládeže Slovenska na 2. ročníku ocenila tých, ktorí už začali stavať most ako symbol svojej pomoci práce s deťmi a mládežou.
Podujatie sme podporili.

  

23.10.2006 - Bratislava - 5. ročník medzinárodnej odbornej konferencie
TRADE & MARKETING FORUM.

V prekrásnych priestorov Penati klubu sa už po piaty krát stretla slovenská špička marketingových odborníkov ako aj hostí zo zahraničia. Odbornú konferenciu organizovala spoločnosť In Store.
Jedným z partnerov, ktorí podporili túto konferenciu bola aj naša spoločnosť.

  

ULTRAPRINT NA PRINTINGU

V dnoch 26. - 29.9.2006 ste nás mohli stretnúť na výstave Printing v hale D. Neustále sa snažíme byt lepší a poskytnúť vám väčší komfort a rozšíriť služby, o čom sme Vás na výstave informovali.
V týchto dňoch sme úspešne spustili tlač na tlačovom stroji POLY 466. Teraz Vám vieme poskytnúť lepšie dodacie termíny a taktiež možnosť výberu. Takmer sme zdvojnásobili svoj pracovný tím.NAINŠTALOVALI SME NOVÝ TLAČOVÝ STROJ POLLY 466

25. septembra 2006 v ranných hodinách pred našou tlačiarňou zastal kamión s predvianočným darčekom. Nám, a teda hlavne Vám sme darovali nový tlačový stroj POLLY 466. Druhá štvorfarebka v našom tíme je výkonný ofsetový stroj. Okrem bežnej tlače s alkoholovým vlhčením je to zrejme jediný kus v okruhu pár sto kilometrov, ktorý umožňuje aj tlač v režime suchého ofsetu. Aj v bežnom režime profituje s teplotne stabilizovaného farebníku, ktorý umožňuje tlačiť s vysokou kvalitou aj pri vyšších nákladoch a rozsahoch. Našim klientom prinesie lepšiu cenu aj pri rozsiahlych publikáciach.SEMINÁR PRE GRAFIKOV A PRODUKČNÝCH V BRNE

BRNO/ Seminár o technológii DI a príprave dát sa uskutočnil 8. septembra 2005 v brnenskom hotely Holiday Inn. ULTRA PRINT CZ pozval na toto stretnutie grafikov a produkčných z Brna a juhomoravského regiónu. Cieľom bolo priblíženie možností našej technológie. Tradične veľký záujem vzbudila expresná dodávka do druhého dňa a možnosť tlačiť ofsetom doteraz problematické materiály, ako napr. vinyl a PVC.Napísali o nás: KBA Report

Článok o novinke v Ultra Printe - tlačovom stroji KBA 46 KARAT.NOVÁ KANCELÁRIA ULTRA PRINT V BRNE

BRNO / Od 1. 7. 2005 v Brne pracuje obchodná kancelária ULTRA PRINT CZ. Do zriadenia výrobnej prevádzky bude našich českých a moravských klientov zásobovať bratislavská prevádzka. Vďaka blízkosti oboch miest je tiež možné poskytnúť Same Day Service (dodávka v deň objednania) alebo Next Day Service (dodávka nasledujúci deň).PRVÝKRÁT SPOLU

BRATISLAVA / S týmto podnázvom sa konalo stretnutie troch vysokých škôl na podujatí PartyShock (4 – 5. 5. 2005). Aj my sme boli pri tom a pomohli sme študentom pri realizácii tohto podujatia, kde sa stretli mladí, nádejní umelci a priaznivci umenia. (isz)

     
  

ULTRA PRINT NA UNIVERZITE

BRATISLAVA / Dňa 7. 4. 2005 sa v priestoroch Katedry marketingovej komunikácie FF UK na Štúrovej ulici č. 9 v Bratislave uskutočnil odborný seminár o kreativite v reklame aj za podpory našej spoločnosti Ultra Print. (isz)

  

DRUHÝ SEMINÁR PRE GRAFIKOV A PRODUKČNÝCH

BRATISLAVA / Druhý seminár o technológii DI a príprave dát na digitálny ofset sa uskutočnil v utorok 15. februára 2005 v bratislavskom hoteli Devín.
Rovnako ako na minulomesačnom podujatí aj tu boli predstavené špičkové vlastnosti nášho DI ofsetu. Vysoká produktivita práce umožňuje tlač aj malých nákladov pri kvalite vysokého štandardu. Zaujímavosťou je, že maximálna automatizácia znižuje náklady do tej miery, že eliminuje potrebu tlače na menej kvalitných digitálnych riešeniach. Podujatia sa zúčastnili zástupcovia 15 reklamných agentúr a grafických štúdií. Seminár sa uskutočnil za účasti riaditeľa marketingu americkej spoločnosti Presstek, Stanislava Najmra. (jh)

        

Napísali o nás: Computer to Press v Ultra Printe

Článok o novinke v Ultra Printe - tlačovom stroji KBA 46 KARAT v Novinách pre grafický priemysel.PRVÝ SEMINÁR PRE GRAFIKOV A PRODUKČNÝCH

BRATISLAVA / Prvý seminár o technológii DI a príprave dát na digitálny ofset sa uskutočnil 9. februára 2005 v bratislavskom hoteli Devín.
20 grafikov a manažérov produkcie dostalo všetky informácie potrebné k maximálnemu využitiu špičkového tlačového stroja 46Karat, ktorý ULTRA PRINT prevádzkuje ako prvá tlačiareň na Slovensku. Účastníkov zaujala najmä vysoká kvalita spojená s doterajšími technológiami nedosiahnuteľne nízkou cenou. (jh)Napísali o nás: KBA 46 Karat je už realitou

Článok o inštalácii historicky prvého digitálneho ofsetového stroja - KBA 46 Karat na Slovensku. Samozrejme u nás v Ultra Printe. Vyšlo v časopise Papier a polygrafia.